Flame Spray Platerowanie

ItalianoEnglishРусскийEspañolDeutschFrançaisPolski

PLATEROWANIE

Napawanie łukowe i Napawanie plazmowe PTA zapewniają ochronne warstwy zgrzewane o wysokiej grubości i optymalnych wiązaniach metalurgicznych. Ta technologia jest głównie wykorzystywana w środowiskach bardzo podatnych na korozję.

platerowanie

Napawanie plazmowe PTA (Plasma Transferred Arc)

Proszek wykorzystywany w napawaniu plazmowym PTA jest zazwyczaj pochodzenia metalicznego i jest wtryskiwany do systemu za pomocą dysz koncentrycznych (w technice koncentrycznej). Reakcja pomiędzy strumieniem proszku metalicznego i plazmą (powstałą w reakcji gazu i łuku wytworzonego pomiędzy elektrodą a materiałem do napawania) powoduje topienie, które znane jest jako strefa przetopiona. Materiał osadzony jest na podłoże, poruszanie podłożem pozwala zastygnąć stopionemu materiałowi, w ten sposób wytwarza się pasmo stałego metalu. Proces zazwyczaj stosowany jest w przypadku: - ochrony przed erozją kroplową łopatek niskociśnieniowych turbin parowych, - ochrony antykorozyjnej elementów kotłów (termoogniwa itp.), - rekonstrukcji wymiarów elementów turbin gazowych.

platerowanie

Napawanie łukowe

W napawaniu łukowym energia elektryczna produkowana przez generator używana jest do wytworzenia łuku pomiędzy elektrodą a podłożem. Metale doprowadzane są do temperatury topienia. W metodzie tej można wykorzystywać zarówno prąd stały, jak i zmienny oraz elektrody topliwe lub nietopliwe. Flame Spray używa tej techniki w celu zabezpieczenia ścian kotłów w spalarniach odpadów.

Close